Stłuczka za granicą

Stłuczka za granicą

Stłuczka autem za granicą – Czy wzywać Policję?

PantherMedia 12539936

Wezwanie Policji na miejsce wypadku po stłuczce autem za granicą powinno być normą dla każdego uczestnika tego typu zdarzenia, choć nie jest to obowiązek. Oczywiście wskazane jest wezwanie Policji, gdyż wówczas mogą zostać dokładnie spisane np. zeznania świadków oraz sporządzony protokół, który może okazać się pomocny w procedurze likwidacji szkody. Dzięki zawiadomieniu Policji o stłuczce samochodowej za granicą zwykle znacznie łatwiej jest również ustalić winnego tj. sprawcę i  załatwić wszelkie kwestie formalne.

Nie da się ukryć tego, że stłuczka autem za granicą kojarzy się zazwyczaj z czymś negatywnym i stresującym, jednak w takiej sytuacji mimo wszystkich emocji należy starać się zachować zimną krew. Tylko w ten sposób  nie zapomnimy o najważniejszych kwestiach i uda nam się szczęśliwi doprowadzić  sprawę do końca. Dopełniając wszelkich niezbędnych po słuczce samochodowej formoalności zwiększamy również swoje szanse na należne nam odszkodowanie. Jak zatem widać wyraźnie, stłuczkę autem za granicą zawsze należy potraktować poważnie i dla własnego dobra w każdym przypadku wezwać odpowiednie służby (Policję).

Policja za granicą powinna zostać wezwana nie tylko wtedy, gdy to my będziemy ofiarami stłuczki autem za granicą. Jeśli zatem wahamy się, czy spisać protokół ze stłuczki czy jednak wezwać na miejsce zdarzenia Policję, nasza odpowiedź jest prosta: wezwać Policję!  Szczególnie jeśli szkody są dość poważne to nie powinniśmy długo zastanawiać się nad wykonaniem takiego kroku, gdyż może nam się to tylko i wyłącznie opłacić, o czym wielu kierowców zdążyło się już przekonać na własnym przykładzie. Powinniśmy wiedzieć również o tym, że stłuczka autem za granicą właśnie dzięki skorzystaniu z  pomocy Policji na miejscu zdarzenia może pod kątem formalnym zostać załatwiona w naprawdę szybszym tempie. Jeśli więc zastanawiamy się co zrobić po stłuczce z obcjokrajowcem to radzimy nie zwlekać z takim telefonem i zawiadomić Policję.

Warto mieć na uwadze także to, iż do stłuczek autem za granicą dochodzi w dzisiejszych czasach naprawdę często, dlatego też może się to przytrafić również nam i jeżeli nie chcemy mieć z tego powodu kłopotów to w każdym przypadku wezwanie Policji będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem. Odpowiednie służby tj. Policja w sposób profesjonalny zajmą się sprawą, dzięki czemu  ofiary zdarzenia będzie mogła liczyć na pozytywnie rozstrzygnięcie sprawy i wypłatę należności z tytułu odszkodowania.

Stłuczka w Niemczech – Stłuczka samochodowa za granicą

Share this post