Koszt niemieckiej opinii technicznej

Koszt niemieckiej opinii technicznej

Koszt opinii technicznej wykonany na zlecenie poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym w Niemczech jest wyższy niż koszt wykonania tej samej usługi przez polskiego rzeczoznawcę, jednak w przypadku powstania szkody na terenie Niemiec warto się zastanowić, czy nie lepiej ponieść tego wyższy koszt i od razu rozpocząć proces jej likwidacji, zlecając wykonanie opinii technicznej niezależnemu rzeczoznawcy sieci MOTOEXPERT.

Na wyższy koszt opinii technicznej wykonanej przez eksperta sieci MOTOEXPERT składają się m.in. jego zaangażowanie, dokładność w uwzględnieniu wszystkich szczegółów, wieloletnie doświadczenie oraz niezbędna fachowa pomoc poszkodowanym w wypadku Polakom, którzy nierzadko po takim zdarzeniu są bardo zagubieni.

Aby wyjść naprzeciw swoim klientom sieć rzeczoznawców samochodowych MOTOEPRT w przeciwieństwie do innych niezależnych rzeczoznawców, nie oczekuje od razu zapłaty za wykonaną usługę, tylko stosuje tzw. cesję wierzytelności na koszt opinii technicznej. Oznacza to, że zlecający wykonanie opinii technicznej, czyli poszkodowani w wypadkach samochodowych Polacy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów, a całkowity koszt wykonania niezależnej opinii technicznej przez rzeczoznawcę samochodowego sieci MOTOEXPERT pokrywany jest przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe sprawcy wypadku lub kolizji.

Warto się wiec zastanowić czy lepiej poczekać, przetransportować uszkodzony samochód do Polski, co jest dodatkowym problemem oraz zajmuje czas i zlecić wykonanie opinii technicznej polskiemu rzeczoznawcy, który zapewne będzie przedstawicielem  polskiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego i zapewne nie będzie bezstronny, czy od razu rozpocząć proces likwidacji poniesionej szkody i zlecić wykonie opinii technicznej niezależnemu  rzeczoznawcy MOTOEXPERT mimo że koszt takiej opinii będzie wyższy.

Działająca na terenie całych Niemiec sieć niezależnych rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT gwarantuje wykonanie zleconej opinii technicznej w sposób niezwykle dokładny, uwzględniając wszystkie powstałe w wyniku wypadku szkody i zlecając naprawę bądź wymianę na nowe części zgodnie ze stanem faktycznym. Otrzymanie dokładnie wykonanej opinii technicznej jest niezwykle korzystne dla Polaków poszkodowanych w wypadkach na terenie Niemiec ponieważ staje się ona podstawą do otrzymania możliwie najwyższego odszkodowania, które pokryje nie tylko wyższy koszt opinii technicznej ale i wystarczy na naprawę uszkodzonego samochodu.

Share this post